zamek moszna - wprowadzenie
Jak dojechać do Mosznej

Do Mosznej na Opolszczyźnie jedzie się bardzo "prosto". Wystarczy, że podróżujesz autostradą A4 Wrocław-Katowice, a już jesteś niemal na miejscu, dlatego warto zobaczyć ten uroczy zamek, nawet gdy ma się tylko odrobinę wolnego czasu.

dojazd do Mosznej
położenie Mosznej w województwie opolskim >>


Dojazd od strony Wrocławia: najlepiej skorzystać ze zjazdu 241, czyli Racibórz - Opole. Skręcamy w prawo w stronę Krapkowic i Raciborza. Po kilku kilometrach dojeżdżamy do Krapkowic. Na rondzie skręcamy w prawo na drogę do Prudnika nr 409. Teraz cały czas jedziemy główną drogą (mijając kolejno miejscowości: Steblów, Dobra, Strzeleczki, Kujawy i Zielina) aż dojedziemy do Mosznej.

Dojazd od strony Katowic: należy zjechać z autostrady na Krapkowice - Gogolin (wyjazd nr 248), skręcamy w lewo i po kilkuset metrach w prawo (kierunkowskaz na Krapkowice). W Krapkowicach dojeżdżamy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i skręcamy w lewo - na drogę do Prudnika nr 409. Przejeżdżamy mostem nad Odrą, potem koło charakterystycznej baszty, główną drogą w prawo i dojeżdżamy do ronda (z prawej strony stacja paliw, z lewej zajazd). Przez rondo przejeżdżamy prosto i cały czas jedziemy główną drogą do Prudnika (identycznie jak powyżej), po około 15 minutach trafiamy do naszego celu.


dojazd do mosznej - mapa
szczegółowa mapa dojazdu do Mosznej >>Mapa Mosznej


Mapa pokazuje jak trafić do zamku w Mosznej, gdzie zaparkować samochód, jak w parku odnaleźć nekropolię Wincklerów, pomnik, wyspę wielkanocną, urocze bramy oraz hipodrom i stadninę koni.

mapa Mosznej
mapa Mosznej - okolice zamku >>